hír
Vitáris Iván után Kemény Zsófi, Henri Gonzo és Simon Márton tart exkluzív tárlatvezetést a Nagylátószög – 120 éves a magyar film című nagyszabású…
továbbmagazin
Hazánk eddigi legátfogóbb filmtörténeti kiállítása nyílt meg a Ludwig Múzeumban, amit mi is bejártunk. A Nagylátószög - 120 éves a magyar film című…
továbbhír
A lengyel multimédia művész Katarzyna Kozyra új filmje olyan emberekről szól, akiken különleges téveszme, úgynevezett Jeruzsálem-szindróma…
továbbhír
Június 22-én szombaton újra megrendezik a Múzeumok éjszakáját, ahol idén is országszerte kinyitja kapuit több ezer különleges helyszín és több száz…
továbbhír
Az idei Velencei Biennále magyar kiállítója, Waliczky Tamás Tom Tomiczky kalandjai és Pálos György Let The Dragon Out című filmjét játsszák a Ludwig…
továbbhír
Csütörtökön este 18 órától Víg Mihály jelenlétében levetítik Xantus János 1983-as, Eszkimó asszony fázik című filmjét. A Rock/tér/idő filmklub…
továbbhír
A 80-as évekbeli magyar zenei undergroundról szóló kultfilmeket bemutató Rock/Tér/Idő filmklub holnap, azaz csütörtökön Bódy Gábor klasszikusával,…
továbbhír
A Rossz időzítés című filmmel folytatódik a Szenvedély. Rajongás és művészet című kiállításhoz kapcsolódó vetítéssorozat a Ludwig Múzeumban. Az…
továbbhír
Április 29-én, péntek este a januárban elhunyt David Bowie főszereplésével készült, Nicholas Roeg rendezte A Földre pottyant férfi című filmet…
továbbhír
Több témához kapcsolódóan, tíz héten át tartó vetítéssorozatot indít a Ludwig Múzeum. A Ludwig Passion programjában az angol free cinema képviselői,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié